Lenovo Vantage – automatyczna aktualizacja sterowników, systemu windows oraz wsparcie techniczne

Lenovo Vantage – automatyczna aktualizacja sterowników, systemu windows oraz wsparcie techniczne

Czym jest Lenovo Vantage?

Lenovo Vantage jest oprogramowaniem firmy Lenovo dedykowanym wszystkim urządzeniom opartym o platformę Windows. Głównym zadaniem aplikacji jest dbanie o najnowsze aktualizacje systemu oraz sterowników.

Co znajduje się w zakładce „kondycja i pomoc techniczna”?

Dodatkowym atutem oprogramowania jest zakładka „Kondycja i pomoc techniczna” w której znajdują się informacje na temat stanu naszego komputera, informacji gwarancyjnych oraz obszerna baza wiedzy odnośnie użytkowania komputera. Mamy również możliwość sprawdzenia poprawności działania naszego komputera w trybie szybkim lub pełnym. Jeżeli mamy obawy, że nasz komputer nie pracuje prawidłowo, nic nie stoi na przeszkodzie by to samemu zweryfikować.

Gdzie znajdę oprogramowanie Lenovo Vantage?

Aplikacja Lenovo Vantage dostępna jest na każdym komputerze Lenovo z preinstalowanym oprogramowaniem Windows oraz na platformie Microsoft Store: Link do oprogramowania

Czy oprogramowanie jest płatne?

Oprogramowanie jest w pełni darmowe.

Konieczne jest zainstalowanie oprogramowania Lenovo Solutions?

Do poprawnego działania aplikacji Lenovo Vantage wymagane jest zainstalowanie oprogramowania Lenovo Solutions (dotyczy tylko instalacji na czysty system operacyjny, w komputerach z preinstalowanym oprogramowaniem aplikacja jest zainstalowana). Lenovo Vantage po zainstalowaniu zapyta nas automatycznie o zgodę na pobranie i instalację Lenovo Solution.

Jakie są jeszcze korzyści z aplikacji Lenovo Vantage?

Dla użytkownika dodatkowo dedykowane są skróty do najważniejszych funkcji systemu Windows w tym:

  • Tryb zasilania i oszczędzania energii, 
  • Zarządzanie dźwiękiem i kamerą oraz tryb ochrony oczu,
  • Inteligentne ustawienia – zestaw gotowych konfiguracji mających na celu poprawienie wrażeń w trakcie odtwarzania multimediów,
  • Zarządzanie touchpadem oraz klawiszami funkcyjnymi.