Zamień Windows S w Windows Home

Zamień Windows S w Windows Home

Zanim przejdziemy do zmiany Windows S mode na Windows Home, należy opisać czym jest Windows S, dla kogo został on stworzony i jakie niesie korzyści.

Czym jest Windows S

System Windows 10 w trybie S mode to specjalny tryb systemu Windows 10, który oferuje znane i wydajne środowisko Windows, usprawnione pod kątem zabezpieczeń i wydajności. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, mogą na nim działać jedynie aplikacje ze sklepu Microsoft Store, a bezpieczne przeglądanie internetu jest możliwe za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge.

Dla kogo jest Windows S

Na podstawie podanej przez Microsoft definicji śmiało możemy stwierdzić, że Windows S jest systemem stworzonym dla przeciętnego użytkownika, który wykorzystuje komputer do zadań typu, przeglądanie internetu, praca biurowa, odtwarzanie multimediów oraz nie potrzebuje posiłkować się specjalistycznymi aplikacjami (reszta aplikacji dostępna jest w sklepie Microsoftu). Grupy docelowe, które będą zadowolone z takiego rozwiązania to na pewno seniorzy oraz „niedzielni” użytkownicy komputerów.

Korzyści z Windows S

Zamknięty ecosystem pozwala uniknąć wielu zagrożeń np. instalowania aplikacji z niewiadomego źródła czy korzystania z darmowych „instalatorów” np. dobreprogramy. Dzięki takiemu rozwiązaniu komputer będzie działał wydajnie a dane na nim przechowywane będą bezpieczne.

Jak przejść z Windows S na Windows Home

  1. Klikamy przycisk Windows na klawiaturze i wpisujemy „Aktywacja”
  2. Pod napisem „Przełącz do wersji Windows Home” znajduje się link do sklepu Microsoftu „Przejdź do sklepu Store”. Klikamy w link.
  3. Pojawi się strona z informacją o wyłączeniu trybu bezpiecznego. Klikamy „Pobierz”
  4. Logujemy się do konta Microsoft (jeżeli ktoś nie ma konta to musi je założyć – przypisanie licencji do konta + szereg ciekawych udogodnień w tym OneDrive)
  5. Po zalogowaniu się do konta na stronie o wyłączeniu trybu bezpiecznego pojawi się przycisk „zainstaluj”, klikamy i potwierdzamy dokonany wybór.
  6. W panelu ustawień, w zakładce aktywacja powinna widnieć już informacja, że posiadamy system w wersji Windows Home.

WAŻNE

Przejście z Windows S na Windows Home, to droga w jednym kierunku. Po zmianie licencji z Windows S na Windows Home nie możemy powrócić do Windows S mode.