Technologia Daisy Chain daje możliwość szeregowego połączenia monitorów za pomocą jednego portu wyjściowego w komputerze lub stacji dokującej, a następnie monitory połączone są bezpośrednio ze sobą. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać ład i porządek w miejscu pracy oraz ułatwia zarządzanie kablami.
Bardzo wysoka rozdzielczość ekranu QHD (Quad High Density - 2560x1440, czyli 4xHD - 1280x720) gwarantuje możliwość zobaczenia o 70% więcej treści niż na popularnych ekranach z matrycą w rozmiarze Full HD. W znaczący sposób poprawia to komfort pracy z szeroką gamą aplikacji biurowych jak i profesjonalnych, a także dostarcza niesamowitych doznań podczas grania.
Wbudowany w monitor rozdzielacz portów USB umożliwia wygodne podłączenie urządzeń bezpośrednio do monitora zamiast do schowanego pod biurkiem komputera. Podnosi to komfort korzystania z urządzenia oraz łatwość podpinania urządzeń peryferyjnych. Połączenie USB 3.1 zapewnia najszybszy transfer danych - do 10 Gbps - to 20 razy szybciej niż w wypadku USB 2.0.
sRGB to ogólnoświatowy standard przestrzeni RGB wykorzystywany dla takich urządzeń jak monitory, drukarki czy skanery. Na standardzie sRGB oparte są również strony internetowe oraz przestrzeń barw Microsoft Windows. Przestrzeń sRGB dzięki swojej powszechności gwarantuje prawidłowe wyświetlanie obrazów na większości urządzeń.
Komplet nowoczesnych złącz cyfrowych HDMI i Display Port gwarantuje możliwość podłączenia każdej karty graficznej, nawet tej najbardziej zaawansowanej. Możliwość przesyłania sygnału audio tymi złączami umożliwia także podpięcie słuchawek bezpośrednio do monitora.
Funkcjonalność, która umożliwia nam dopasowanie pozycji ekranu do naszych potrzeb. Monitor ma zakres obrotu do 90 stopni, dzięki czemu sprawdzi się doskonale dla osób, które potrzebują pracować z treścią w pionie.
Jeden z typów matryc LCD. IPS – In-Plane Switching oferuje najszersze kąty widzenia – 178 stopni w pionie i poziomie, a także najlepsze odwzorowanie barw. Jednocześnie najlepsze, nowoczesne matryce zapewniają czas reakcji na poziomie 4ms, co jest bardzo dobrym wynikiem w klasie matryc IPS.
Monitor? A co powiesz na w pełni funkcjonalne urządzenie All-in-one? Za pomocą dedykowanego akcesorium możesz zamontować komputer na obudowie monitora. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć ilość przewodów, a co za tym idzie poprawić ergonomię na stanowisku pracy.
Aby otrzymać certyfikat Eye Comfort renomowanego instytutu TUV Rheinland monitor musi być wyposażony w możliwości zredukowania niebieskiej składowej światła, jasność nie może być regulowana za pomocą migotania (tzw. flicker free) oraz w odpowiednim stopniu redukować odbicia od ekranu. W praktyce oznacza to, że długotrwała praca z monitorem spełniającym tę normę jest znacznie bardziej przyjazna dla zdrowia.
Ilość energii zużywana przez monitor. Można wyróżnić kilka typowych stanów poboru mocy. Minimalna ilość energii (ok. 0,3 W) jest pobierana gdy monitor jest wyłączony, ale podłączony do kontaktu. Niewiele więcej mocy (ok. 0,5 W) pobierane jest podczas uśpienia monitora. Wyróżniamy stan maksymalnego poboru prądu, dla białego, maksymalnie rozjaśnionego ekranu, oraz tzw. wartość typową wyliczona dla przeciętnych statystycznie zastosowań i ustawień. Wynosi ona od 60 do 80% maksymalnego zużycia. Wartość maksymalna może być zawyżona gdy monitor ma wbudowany hub USB, bo spora część energii może służyć zasilaniu podłączonych do USB urządzeń (do 80 W). O energooszczędności monitora świadczą certyfikaty takie jak TCO, Energy Star, EPEAT.
Każdy monitor wyposażony jest w podstawę pozwalająca postawić go na biurku. Jeżeli jednak ma być powieszony na ścianie lub specjalnym wysięgniku dobrze jest znać rozmiary uchwytu. Standardem jest tzw. VESA . Podany rozmiar określa rozstaw śrub w uchwycie. W monitorach najpopularniejszym rozmiarem jest 100x100 mm. Znając te dane można bez mierzenia zaopatrzyć się w pasujący uchwyt.
Matryca LCD (za wyjątkiem OLED) nie świeci, a jedynie blokuje przechodzące przez nią światło. Elementem podświetlającym początkowo były katody, obecnie powszechnie stosuje się diody LED. Białe światło powstaje ze złożenia barw składowych - niebieskiej, zielonej i czerwonej. Początkowo stosowano zestawy diód w takich kolorach. Obecnie najczęściej wykorzystuje się diody dające białe światło oznaczane White LED (WLED).